| anonim_4396 a întrebat:

A comandat cineva de pe siteul birotica online? E sigur? Imi cere CNP, serie, nr si companie ca sa pot plasa o comanda.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, numele, prenumele, adresa si CNP-ul sunt necesare la factura fiscala, care iti vine acasa, impreuna cu ce ai cumparat.
Ai chiar asa de multe de cumparat?
Depasesc suma de 100-200 lei, ca transportul sa fie gratuit?

In ce priveste site-ul, este unul legit, fiindca are toate detaliile de inregistrare ale companiei, la Registrul Comertului, adresa, contacte samd.

| oceanoflove a răspuns (pentru Violleta2022):

Mi s-a parut dubios ca nicaieri nu mi s-au mai cerut aceste date. Ce voiam sa comand de la ei nu am mai gasit in alta parte.

| Violleta2022 a răspuns (pentru oceanoflove):

Probabil ca nu cumperi prea mult de pe site-uri de unde se aprovizioneaza si firmele.
Sunt din ce in ce mai multe companii mari care cer date corecte si detaliate de identificare, indiferent ca esti firma sau persoana fizica.

| Werrich a răspuns (pentru oceanoflove):

Si ce anume nu ati gasit in alta parte?

| oceanoflove a răspuns (pentru Violleta2022):

Deci e sigur. Multunesc pentru raspuns.

| Violleta2022 a răspuns:

Te referi la site-ul asta, nu?
https://biroticaonline.ro/

Este un website din 2004 care este legit si verificat atat de o banca, prin care trage banii, cat si de Paypal.

Dupa cum vezi, are inregistrarea de la Registrul Comertului si contul bancar la vedere:
https://biroticaonline.ro/despre-noi-ro/

| dinaprilie a răspuns:

Datele iti aunt cerute pentru a emite factura.