| Frank51 a întrebat:

A comandat cineva de pe wish vreun lucru mai scump, gen 100-200-500 lei? Ati primit?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niciodata nu cumpar chestii scumpe de la chinezi gen wish ebay amazon.

| Wr3nch a răspuns:

Nu lua nimic ce e mai complex fata de o pereche de casti sau mouse, in niciun caz smartwatch sau telefon.

| AlexCristi97 a răspuns:

Decat sa comanzi de pe wish, mai bine ia de pe aliexpess, pentru ca pentru multe produse wish e intermediar si ia comision (deci gasesti mai ieftin pe aliexpress). Eu am mai comandat, unele au ajuns, altele nu, dar am primit mereu banii inapoi (ba chiar unele credeam ca nu ajung, am cerut banii inapoi, i-am primit si a ajuns si produsul pana la urma).

| Frank51 explică (pentru AlexCristi97):

Asta am patit si eu, dar pana acum am comandat lucruri pana in 100 de lei, 80% din ele mi-au ajuns, iar la celelalte am luat banii inapoi.

| Simpatic a răspuns (pentru AlexCristi97):

Si mai bun decat aliexpress este ebay

| AlexCristi97 a răspuns (pentru Simpatic):

Comparam adidas cu abibas si nike cu nice? Aliexpress e site de chinezarii ieftine si in general cu transport moca... Si ce e pe ebay de e ieftin si cu transport moca tot din china iti vin, asa ca mai bine iei direct de la sursa (pe ebay risti sa prinzi magazine de drop-shipping)

| Simpatic a răspuns (pentru AlexCristi97):

Ai dreptatewinking

| ugoogle a răspuns:

Eu am comandat un telefon de 200 lei anul trecut în luna octombrie, și nici în ziua de azi nu a ajuns.

| mgtow a răspuns (pentru ugoogle):

Poti sa faci contestatie, primesti banii. Daca stai asa cu asteptat fara sa apesi pe centrul de asistenta pierzi tu