| alex495 a întrebat:

A folosit cineva Iwhite? Tot pachetul acela pentru albirea dintilor din farmacii. E bun? Are efect?

5 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Albirea dintilor asa cum o vezi in reclame se face in cabinete stomatologice si costa... mult. Asa ca daca Iwhite are efect, atunci este daunatoare smaltului in timp, pentru ca albirea dintilor se face o data si cine stie peste cat timp sa te mai duci la cabinet, asa ca nu merge facuta in casa. Spalate pe dinti de 2 ori pe zi ca tot la acelasi rezultat ajungi cu Iwhite.

| alex495 explică (pentru Apokales):

Iwhite are nu stiu ce subst care elimina petele. Pasta de dinti e buna doat pentru tartru, au fost perioade m-am spalat juma de ora pe zi pe dinti timp de 2 luni si nu se albisera

| Apokales a răspuns (pentru alex495):

Ce pete elimina, cariile? Daca ar fi asa, de ce ne-am mai duce la stomatolog?

| alex495 explică (pentru Apokales):

... petele de cafea, fumat s-a.m.d carile nu s pete, sunt bacterii care se hranesc cu smaltul dintelui

| Apokales a răspuns (pentru alex495):

N-am auzit la nimeni, care se spala de 2 ori pe zi, ca ar avea probleme cu petele.