| cfrtobias a întrebat:

A incercat cineva sa transfere cont de salariu de la Raiffeisen la BT? Se poate?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Deschizi un cont pentru salarii la BT si anunti angajatorul sa-ti verse in el salarul tau.
Ulterior, contul de la Raiffeisen il poti pastra in continuare sau il poti lichida, dupa plac.

| darrio2007 a răspuns:

Nu cred ca se poate. Trebuie sa deschizi un alt cont la BT.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asemenea transfer, trebuind tu sa-ti deschizi un conta nou la BT si sa duci datele bancare angajatorului, ca ei sa-ti veresesalariu, acolo, in noul cont.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa transferi? iti deschizi cont la BT, anunti angajatorul si aia e...

| cfrtobias explică (pentru suntserios):

Din cauza la Raiffeisen de nu imi vor rezolva, nu pot online plati cu card si ma gandeam la alta solutie daca e alta banca trebuie sa mearga angajatorul si la banca BT la ambele?