| iulianus111 a întrebat:

Aceasta intrebare se adreseaza celor care au o experinta putin mai mare cu firmele de curierat.
Cei de la firmele de curierat gen Nemo verifica datele cumparatorului? adica daca adresa si numele coincid? Ma refer ca adresa ar fi buna, numai ca numele n-ar fi al persoanei respective.
Si in afara de partea cu buletinu.
Va multumesc ofer funda.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da toate verifica dar nu are nimic daca coletul e pus pe numele altei persoane la alta adresa trebuie sa fie la fel numele de pe colet cu cel de pe buletinul destinatarului

| RareşTPUro a răspuns:

Ei vin la destinatie. Daca ajung la o persoana ce nu stie nimic despre comanda sau nu au dat nici-o comanda si a fost un fals, se intorc si predau produsul respectiv firmei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu le pasa de nimic, ei vin la adresa si lasa pachetul

| danutzu96 a răspuns:

Ei vin la adresa din destinatar si cere buletinul celui de pe colet.