| Absolvent a întrebat:

Acum ceva timp mi-am comandat un produs de pe ebay, acolo scria ca in termen de 30 zile va ajunge la mine. Au trecut cele 30 de zile am vorbit cu vanzatorul si am cazut de acord ca el sa imi returneze suma iar eu sa ii dau un calificativ pozitiv... dupa ce mi-a returnat suma (vreo 5 dolari) au trecut 2 zile si mi-a venit si produsul laughing... Acum ce sa fac sa fiu roman pana la capat sa nu ii mai restituit banii sau sa ii dau inapoi?

4 răspunsuri:
| Anticarul a răspuns:

Arata tu ca nu esti romanul care il judeca si catalogheaza toata planeta si dai cei 5$ inapoi. Sentimentul de corectitudine pe care o sa il simti, ai sa vezi ca este mai mare decat suma de 5$ si gandul ca gresit fata de tine.

| Absolvent explică (pentru Anticarul):

Asa ma gandeam si eu... pentru 5 dolari...

| Anticarul a răspuns (pentru Absolvent):

Poate pe viitor vei mai avea ocazia sa colaborezi cu el.
Si faptul ca tu ai procedat total opus gandirii lui ca va mai primii acei 5$ inapoi, este un castig in sinea ta mult mai mare.
Felicitari procedezi corect happy

| david44330 a răspuns:

Fi cu bun simt si dai inapoi