| AureliusTPU a întrebat:

Acum cu Covid-19, Aliexpress intarzie cu comanda?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Aliexpres e doar o platformă pentru nenumărate firme care vând diverse produse.
Unele serioase, altele... mai puțin. Sau chiar deloc. De aici apar întârzieri (sau chiar "pierderi), nu de la viruși.

| RoCkKiD a răspuns:

Aliexpress nu prea intarzie cu comenzile, chinezii le trimit surprinzator de repede. Mare parte din intarzieri apar din partea postei noastre...

| MValentin a răspuns:

Da. Intarzie. Mie mi-au intarziat cateva produse dar tot au ajuns si sunt multumit

| Skarr a răspuns:

E posibil. Mie mi s-a intamplat dar nu cu Aliexpress. Pe Aliexpress produsul ajunge si in functie de unde si de la cine comanzi. Iti recomand sa te uiti la review urile produselor si vezi ce zicea lumea. Daca a ajuns repede sau a durat o luna, doua. Daca gasesti persoana potrivita de la care sa comanzi poate sa ajunga si intr o saptamana.

| Tamas_Dragos_1990 a răspuns:

Au marit nr de zile in care iti ajunge coletul de 60 la 90, mie mi-a ajuns de la sfarsitul lui iulie la jumatatea lui septembrie, deci nu e mare diferenta.