| ioana3432B a întrebat:

Acum doua luni mi-am cumparat un telefon din flanco si acum cateva zile mi s-a stricat. Ecranul e negru si nu se mai deschide, am fost cu el la service si mi-a spus ca s-ar putea sa fie display-ul dar ma costa 400 de lei daca asta ar fi problema. Cand l-am cumparat tipul m-a intrebat daca vreau sa-mi fac garantie si am spus ca nu dar nu e normal asa ceva, are doar doua luni si nu mi-a cazut din mana sau altceva. Vreau sa il duc la flanco maine, il pot returna si sa-mi primesc banii? Sau macar sa îi faca ceva? Nu mi se pare normal asa ceva.

1 răspuns:
| IonutR1 a răspuns:

Nu ai ce sa faci. De asta exista garantia aia, dar normal orice produs are deja o garantie la orice magazin, nu te intreaba ala daca vrei garantie sau nu. Poate te-a intrebat doar daca vrei garantie in cazul in care il spargi tu. Cauta toate foile pe care le-ai primit la cumparare, iar daca nu ai nici o garantie...nu ai ce sa faci. banii nu ii primesti daca produsul nu merge, poti sa il duci inapoi doar daca nu iti convine dupa maxim o luna iar produsul sa fie complet functional. Niciodata nu cumpara ceva fara garantie, mai ales un telefon sau ceva mai scump deoarece se poate intampla asta si bineinteles va fi reparat sau chiar inlocui. Mult noroc, poate ai ceva garantie