| Animatiebiografic1234 a întrebat:

Am 13 ani si ma machiez doar cu bb cream si rimel nu aplic pudra deloc. Credeti ca imi dauneaza tenului? Ma demachiez in fiecare seara, folosesc lapte demachiant, tonic si crema hidratanta. Fetele care s au machiat de la 13 credeti ca este bine? Nu vreau sa imi ziceti: esti prea mica sa te machiezi. Vreau doar putina culoare tenului. Credeti ca e mai bine daca folosesc si pudra sau doar bb cream

Răspuns Câştigător
| flori26 a răspuns:

Faptul ca folosesti un bb cream nu e un capat de tara, e mult mai bine asta decat un fond de ten.
In legatura cu pudra, depinde daca ai neaparat nevoie, daca ai tenul foarte gras si vezi ca iti luceste atunci poti sa folosesti putina pudra in zona T (frunte, nas, barbie). In schimb, daca tenul tau nu luceste atunci nu ai nevoie de pudra, este suficient bb creamul.

1 răspuns:
| whatevernvm a răspuns:

Folosesete orice, te transformi in soparla