| Gabriel_Heinrich_1990 a întrebat:

Am 17 ani dar lucrez cu contract, pot sa cumpăr în rate direct pe cardul de salariu?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti dar trebuie sa ai card de cumparaturi. N-am vazut magazine sa dea pe cardul de salariu! Intraba la banca daca poti sa iei un card de cumparaturi dar cred ca numai parintii sau cand implinesti 18 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Nu poti face rate sau imprumut bancar, deoarece nu ai varsta minima de 18 ani si nici 1 an de munca, cu contract permanentd e munca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, cardurile de salarii sunt carduri de debit care nu iti permit plata in rate. Pentru asta ai nevoie de un card de credit sau carduri speciale de cumparaturi care iti permit plata in rata. si nu cred ca se dau la minori

| Adi88 a răspuns:

Poti cu semnatura parintilor.

| suntserios a răspuns (pentru Adi88):

Cand ai cumparat tu ultima data ceva in rate cu cardul de debit?