| imihaistoian a întrebat:

Am achizitionat un coltar de la Casa Rusu si are niste cusaturi pe fata care nu erau pe primul model vazut, am sunat si mi s-a spus "dar nu ai vazut de prima data modelul". ce pot sa fac? Fac reclamatie catre casa rusu, merg la protectic consumatorului? Care sunt pasii prin care indrept aceasta situatie?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai facut achizitia online poti sa-l returnezi fara comentarii in 15 zile calendaristice (nu lucratoare). Daca l-ai achizitionat direct din magazin si cel expus nu avea acele cusaturi, doar la ANPC mai poti rezolva: http://p.pw/bajAfu (apasa pe link, asteapta 5 secunde si apoi dai skip ads)