| almaz a întrebat:

Am ajuns la concluzia ca investesc o grămada de bani pe haine și când ajunge timpul sa ma îmbrac tot "nu am in ce", o grămada de haine pe care le iau și nu stiu cum sa le compib, nu stiu ce sa îmbrac, recomandați-i va rog vreun training de educație vestimentara, vreau să-mi găsesc un stil oarecare și sa investesc doar in el, nu intr-o 100 și la urma tot sa nu am ce purta. Menționez sun băiat. Mulțumesc

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Spune-ne două vorbe sespre tine să puntem răspunde în cunoșință de cauză. Ex. vârstă, la ce școală, hobby-uri, posibilități materiale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti trebuie trainer. Nici investitii in haine. Pur si simplu nu-ti mai cumperi nimic, si imbraci ce ai. Din moment ce esti baiat, mi-e greu sa cred ca ai cine stie ce piese greu de combinat.
Sorteaza ce ai. Si uita-te. Blugul X merge cu tricoul Y? Nu e mare lucru. Cat timp nu porti ciocate la trening, nu ai cum sa dai gres.

| KKronstadt a răspuns:

Imbraca orice te face sa te simti natural. Moda este un moft care duce doar la paguba. Esti un tip energic? OK Atunci, orice poarta eticheta "casual" iti va prinde bine. Tine minte: moda o faci tu, nu ea pe tine!winking

| Volta17 a răspuns:

Poți îmbina mai multe stiluri de vestimentație (de exemplu hipster cu casual) și poartă le pe cele care au culorile care te reprezintă. Alege haine în care să te simți comod și să fii tu.