| Canndii a întrebat:

Am anulat pe 13 o comanda de la eMAG, deoarece produsul nu mai era disponibil, iar astăzi primesc mesaj de la EMAG ca Maine sau poimâine îmi ajunge pachetul. Ce naiba? Eu am ANULAT COMANDA, am sunat, aștept de 20 min sa răspundă cineva, toate liniile ocupate, pot refuza pachetul când ajunge?

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Normal ca poti, si eu am anulat un pachet

| anonimg a răspuns:

O anulezi din contul de pe eMAG. Aceasta este o dovada.

| Canndii explică (pentru anonimg):

Am anulat deja comanda pe 13, dar îmi tot arată ''PRODUSE PREDATE CURIERULUI'' și am primit și un mesaj text pe telefon cu ''Produsele tale in valoare de x lei vor fi trimise...'' adică nu înțeleg de ce îmi trimit comanda dacă eu am anulat-o deja acum 2 zile...

| dannyel86 a răspuns (pentru Canndii):

Odata cu mesajul despre livrarea la curier a produsului comandat, ai primit si un numar de contact al companiei de curierat. Daca ii suni tu, nu vor mai face drumul degeaba pana la tine.
Spune-le ca ai anulat comanda si nu mai are rost sa o livreze.
Eu am comandat odata 2 telefoane, comanda s-a procesat greu. Am sunat sa o anulez, iar operatorul mi-a sters comanda si a refacut-o imediat (la cerere). Nu stiu cum se face ca prin curier mi-au venit 4 telefoane laughing (vechea comanda anulata a fost tratata ca activa si i s-a dat si ei curs).

| Canndii explică (pentru dannyel86):

Nu am primit nici măcar numele firmei de curierat rolling on the floor ce să mai zic de numărul de contact...

| dannyel86 a răspuns (pentru Canndii):

Insista la eMag. Dar eu zic ca daca e comanda la curier, vei primi mesaj de la acestia in ziua cand va fi livrata.

| anonimg a răspuns (pentru Canndii):

Mai bine suni la eMAG:
Telefon fix: 021 200.52.00
Telefon mobil: 0722.25.00.00
Program: L-D: 24/24

| Canndii explică (pentru dannyel86):

Nu trebuia să primesc și un email de confirmare al comenzii? Am verificat până și la spam, dar nu apare nimic.

| Canndii explică (pentru anonimg):

Am renunțat după 40 min de așteptat și de ascultat oferte în timp ce se căuta o linie disponibilă rolling on the floor

| dannyel86 a răspuns (pentru Canndii):

Un mail in care aparea si numarul de inregistrare a comenzii.
Verifica pe contul eMag stadiul acelei comenzi.

| Canndii explică (pentru dannyel86):

Am verificat, până azi scria ''Livrare anulată'' (am uitat să menționez), iar acum scrie ''produse predate curierului'', nu am primit mail nici în ziua în care am făcut comanda.

| dannyel86 a răspuns (pentru Canndii):

Poate fi o eroare din server si atunci situatia trebuie lamurita. happy
Asteapta reactia curierului, daca aceasta va aparea in zilele urmatoare.winking
Tu nu ai nicio vina despre faptul ca s-a procesat o comanda anulata. big grin

| anonimg a răspuns (pentru Canndii):

Eu mai am inca dou numere de la eMAG informatii:

| Violleta2022 a răspuns (pentru Canndii):

Pai, daca comanda era deja plecata prin curier, ce importanta mai avea sa o anulezi?
Acum o astepti si o platesti, sau o refuzi.

| Sn4k3 a răspuns:

Mai suna pana raspund, daca vine, poti sa returnezi pentru ca daca o refuzi, posibil sa nu mai poti cumpara acolo.

| IIIshaneIII a răspuns:

Daca a, apucat sa o expedieze nu ai ce sa mai anulezi, decat sa o refuzi

| Canndii explică (pentru IIIshaneIII):

O să o refuz, dar tot nu înțeleg de ce o voi primi dacă am anulat-o acum 2 zile.

| IIIshaneIII a răspuns (pentru Canndii):

Simplu,pentru ca tu cand ai anulat-o ea era deja livrata, curierului, sau erau probleme cu site-ul, eMAG are mari proble cu site-ul in ultima vreme, o comanda data de mine pe data de 2 aparea ca si livrata cu toate ca nu venise, am sunat, au expediat decat 2/3 produse, curierul zice ca nu mi le poate livra pana nu primesc si al 3-lea produs, bataie mare de cap cu ei

| iHateLuckyPersons a răspuns (pentru Canndii):

Suna-i pe aia de la eMAG

| Canndii explică (pentru iHateLuckyPersons):

Aștept de 40 min să răspundă cineva, consum minutele degeaba!

| iHateLuckyPersons a răspuns (pentru Canndii):

Scuze,nu citisem intrebarea pan' la capat

Răspuns utilizator avertizat
| veryhonest a răspuns:

Lasa ca o sa apara amazon in Romania si o sa fim scutiti sa mai comandam ceva de pe eMAG.

| Teleki_Michael_1974 a răspuns:

O poti refuza, iar costurile transportului vor fi suportate de catre expeditor, in cazul tau de catre eMAG