| Adry05 a întrebat:

Am auzit de curand ca nu orice pereche de ochelari te protejeaza cu adevarat de soare, daca e adevarat, as vrea sa-mi recomandati niste site-uri de unde imi pot lua ochelari de soare asa cum trebuie la un pret cat mai accesibil ca ma intereseaza produsul, nu brand-ul. happy Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| superAndrei a răspuns:

Intr-adevar, nu toti ochelarii de soare te protejeaza in intregime de razele ultra-violet ale soarelui, cele mai ieftine perechi iti dau o pritejare minima, poate chiar optima. Pentru protejare maxima sau cat mai optima ti recomand pe cei cu pretul peste 200, cred ca la unele perechi precizeaza protejarea de aceste raze! Poate unele o sa ti se para exorbitant de scumpe, insa merita, iti iei una mai "flexibila " cu orice tinuta, si ii ai pentru mult timp! Cred ca poti vorbi lucrul acesta chiar si cu un oftalmolog! Succes sa ai in gasirea ochelarilor perfecti! happy