| denitoni a întrebat:

Am comandat ceva de pe un magazin online si stiu ca voi plati doar produsul ales si curierul dar cand mi-am scris datele am scris strada si nr cum imi scria acolo cum voi primi produsul?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei primi produsul la domiciliul indicat in comanda, il va aduce firma de curierat. Daca nu te gaseste acasa iti lasa o instiintare, cu un numar de telefon si stabiliti cum procedati: ti-o aduce iarasi ori mergi la cel mai apropiat sediu al firmei. Numai bine!

| denitoni explică (pentru Ioandelasal):

Pai cred ca nu o voi primi acasa, cand am dat comanda trebuia sa scriu doar strada si nr cred ca il voi primi prin posta deoarece am scris si un cod postal

| Ioandelasal a răspuns (pentru denitoni):

Il vei primi cum ai comandat. Doar n-ai indicat o adresa gresita?

| denitoni explică (pentru Ioandelasal):

Nu doar ca nu am dat-o completa adica doar strada si nr ca doar asa scria acolo intelegi... si in rest am scris numarul de telefon codul postal numele meu si cam atat

| TRANSVERSAL a răspuns:

Daca ai ales prin firma de curierat care costa mai mult iti va veni acasa, te suna inaine, iar daca ai ales prin posta iti va veni mandatul acasa si tu te vei duce sa il ridici, vei vedea ca asa este

| adic22 a răspuns:

Majoritatea magazinelor online confirma comanda telefonic cu clientul, tocmai pentru a evita problemele si confuziile. Am comandat si pe www.noriel.ro si pe www.mediagalaxy.ro si peste tot s-a intamplat asa. Probabil maine dimineata vei primi un telefon de la un operator de-al lor si vei lamuri cu el/ea ce si cum cu adresa de livrare.

| denitoni explică (pentru adic22):

Va multumesc mult ca mati lamurit adevarat probabil voi primi un telefon si atunci le voi spune unde stau! Chiar ma-ti ajutat

| denitoni explică:

Mersi mult dar nu cred ca ma va gasi acolo imi scria doar sa scriu strada si nr nu alte detalii ma gandesc ca poate il voi primi prin posta am si scris un cod postal