| Littlebizzle a întrebat:

Am comandat ceva de pe un site si coletul vine prin curier...dar nu stiu cum se face plata? dau banii la curier? pe site nu scrie de plata, doar de livrare si ramburs

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu s-a specificat inseamna ca vei plati repzentantului de la curierat. Sa platesti doar dupa verificarea continutului coletului.

14 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Vei plati curierului la livrare.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ramburs inseamna ca platesti curierului in momentul inmanarii pachetului.

| neutrino a răspuns:

Platesti atunci cand vine coletul, iar curierul trebuie sa-ti dea factura.

| Emilian65 a răspuns:

Platesti cand iti vine coletul, dupa verificarea continutului coletului, la reprezentantul de la curiert.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cand vine tipul dragut sofer de la curierat ii dai frumusel banii, il inviti inauntru ii faci un oral si gata

Răspuns utilizator avertizat
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu uita sai lasi bacsis

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai rambursul ala inseamna plata. O sa platesti curierului cand iti aduce comanda.

Răspuns utilizator avertizat
| dianabaumli a răspuns:

Faptul că îți specifică ca modalitate de plată ramburs, înseamnă că plătești curierului valoarea comenzii.dar poți întreba și de la curierul cumm trebuie să plătești pentru pachet.

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Vine curierul si platesti pe loc, iar el trebuie sa-ti dea o factura.
Ramburs asta inseamna.

| TimoTimo a răspuns:

Ce cauta intrebarea asta aici? Preferi sa platesti altfel?