| Sonia822 a întrebat:

Am comandat ceva din Canada si mi se spune sa fac plata prin paypal. Daca nu am cont, trebuie sa-mi fac? Se poate continua plata si cu cardul? Sunt taxe suplimentare?

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Daca accepta plata cu cardul plateste asa. Da, pentru paypal trebuie sa iti creezi un cont pe siteul lor si sa atasezi cardul tau bancar [ am paypal de > 10 ani dar tot asta e procedura si acum cred ].
Nu, nu sunt costuri suplimentare, o sa iti faca conversia in lei.

| Sonia822 explică (pentru alina2k18):

Ma intereseaza daca dau click pe ``continuare plata``, pot ajunge undeva unde imi cere cardul meu, fara sa fiu nevoita sa fac cont paypal/. Daca trebuie totusi sa fac cont la paypal, cat dureaza?

| alina2k18 a răspuns (pentru Sonia822):

Da o sa iti arate optiunile disponibile: plata cu cardul, plata prin paypal, etc.
Pai iti trebuie un cod de la banca pentru paypal pentru confirmare.
Daca ai internet banking cred ca se face pe loc.

| Sonia822 explică (pentru alina2k18):

Se poate atasa card de credit, sau doar de debit? Exista riscul de a se retrage comisioane anuale (sau lunare) de pe card?