| 21Alexandra2112 a întrebat:

Am comandat de pe h&m, dar unul dintre produse nu imi este bun, pot sa il returnez in magazin si sa imi iau altceva de acea suma?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mare prostie ai facut, nu comanzi pe internet haine sau pantofi fara sa îi probezi, ca riști sa i ti fie mici, si acum vrei sa il returnezi, va fi destul de complicat sa il returnezi, mai bine il dai cadou de Craciun.

| Anuket a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da, de altădată să probeze când mai comandălaughing)))

| Irinelp a răspuns:

Salut, pe tichetul de casă scrie în cât timp poate fi returnat un produs și dacă poate fi schimbat sau rambursat.

| Lili4535 a răspuns:

De ce nu suni la ei? Ei te pot ghida cu ce sa faci.

Nu am comandat vreodata haine pe internet dar am comandat pantofi si a fost foarte usor sa fac retur. In general pe orice site ai o perioada de returnare a produselor si e dreptul tau sa il returnezi

In magazinele fizice stiu ca atunci cand am vrut sa returnez ceva de la H&M nu m-au lasat decat sa imi iau altceva de suma respectiva. Dar pe inetrnet e alta politica

Pe site-ul lor scrie asa:
Aveţi întotdeauna dreptul de a anula comanda în termen de 30 de zile, fără invocarea vreunui motiv. Perioada de anulare a comenzii începe din ziua livrării ultimului produs al comenzii dumneavoastră.

Dacă doriți să returnați ceva, vă rugăm să utilizați următorii pași pentru a returna articole societății H&M:

1) Detașați formularul de retur și completați codul care explică cel mai bine motivul returului. Pentru a solicita ridicarea coletului contactați compania de curierat Econt Express la numărul 0734 553 303.

2) Introduceţi articolul/articolele pe care doriţi să le returnaţi, împreună cu Formularul de retur, în punga/cutia în care a ajuns comanda dumneavoastră. Vă rugăm să reţineţi că Formularul de retur trebuie să însoţească întotdeauna bunurile returnate.

3) Atunci când efectuați o comandă și plătiți prin opțiunea Numerar la livrare, asigurați-vă că introduceți datele dvs. bancare pentru a face posibilă returnarea banilor. Vă rugăm să accesați hm.com- Contul meu - Carduri de plăți.

4) Asigurați-vă că ați păstrat partea de sus a formularului de retur sau că ați notat numărul comenzii în cazul în care trebuie să contactați Serviciul pentru clienți mai târziu.

Returnări pentru comenzi livrate în mai multe colete

Dacă ai primit comanda în două colete, returnarea este la fel de simplă ca de obicei. Dacă vrei să returnezi mai multe articole și ți-au fost livrate în colete diferite, poți utiliza mai multe bonuri de livrare, dar o singură pungă/cutie.