| frafafafaf a întrebat:

Am comandat doua produse de pe Aliexpress si acum sunt la penultimul stagiu din acea linie de stagii ba cand a decolat ba cand a aterizat si e in tara, adica intelegeti si stiti la ce ma refer si nu mai ajunge. Ce pot sa fac? Ca este blocata acolo in penultimul stagiu inainte de de succefuly comand si ce pot sa fac, de unde pot sa le iau? De la posta, de la un depozit cum pot face sa le obtin? Unii mi-au spus ca trebuie sa primesc un aviz prin posta, daca sunt de sume mari si sunt din China si ca trebuie sa merg la posta vamala si eu am pus adresa la mine la serviciu si nu are unde sa puna acel aviz de la posta asa ca daca schimb adresa il va repune sa zic asa la noua adresa schimbata? Bine stiu ca acum toate iesirile din China is oprite din dar sunt la posta romana.

1 răspuns:
| SorinelCopilu a răspuns:

Eu stau in Germania aici coletele de pe Alieexpres si Amazon imi vin direct la usa sau daca sunt mai mici in posta pe Alieexpres problema e ca trakerul nu este bine optimizat mine imi scris ca a ajuns comanda dar tor am primit-o dupa 2 săptămâni sau alta data scria ca ajunge mai tarziu si a ajuns mai devreme