| FanGaming98 a întrebat:

Am comandat un laptop Asus de pe site-ul Altex și comanda este deja comfirmată. Șanse să vină mâine (sâmbătă)?
Menționez că cei de la Altex au trimis email spunând ca au comfirmat comanda și că ar trebui să ajungă în 24 de ore.

Răspuns Câştigător
| 02MaRiUsS02 a răspuns:

Este posibil sa iti ajunga maine, duminica nu sunt sigur ca livreaza.
Daca nu luni iti ajunge sigur.

| FanGaming98 explică (pentru 02MaRiUsS02):

Da a ajuns azi (luni). Duminică nu livrează, dar am observat că lucrează fiindcă avansase statusul comenzii. Oricum a ajuns rapid

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

De unde sa stim noilaughing Daca esti aproape de un magazin altex poate, dar de obicei in weekend nu se livreaza.

| PainTech a răspuns:

Termenul estimat de livrare este de 1-3 zile LUCRĂTOARE de la confirmarea comenzii, dar nu mai mult de 15 zile de la data inregistrarii acesteia – Vezi https://altex.ro/termeni-si-conditii punctul 6.3.

| aditimus a răspuns:

Inseamna ca o sa ajunga maine, vezi curierul daca livreaza maine, majoritatea sambata nu lucreaza.

| FanGaming98 explică:

Dar Altex trimite colete la firme de curierat și sâmbăta?

| FanGaming98 explică:

Nu mai contează. Ajunge mâine (luni)

| ArisTOTelx a răspuns:

Atunci o sa vina luni sau maxim marti, pentru ca ei aduc doar in zilele lucratoare

| PaulcereAjutor a răspuns:

Sunt sanse sa vina maine, dar nu e sigur.

| MinIulia09 a răspuns:

Sunt multe sanse să vină mâine, dar nu e 100% sigur.