| Wizard1234567 a întrebat:

Am comandat un laptop de pe eMAG fix acum o săptămână (joi) și mi-au spus ca luni o sa ajungă (nema), am mai așteptat și marți nimic și miercuri am sunat și au zis ca în maxim 2 zile ajunge (ciuciu iar), de ce nu mai vine curieru?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De neseriosi ce sunt.
pune si suna-i ai un nr de contact pe siteul lor

| Wizard1234567 explică (pentru Simpatic):

Dă-i dracu de jeguri, neserioși e puțin spus.

| Simpatic a răspuns (pentru Wizard1234567):

De vina este curieratul in speta persoana fizica curierul si nu magazinul eMAG, le poti raporta acest lucru telefonic, ca curierul sa fie tras la raspundere disciplinara de catre sefii ierarhici!
Eu comand de ani de zile de la eMAG si nu am avut probleme, cand o sa am o sa spun aici in gura mare!

| cfrtobias a răspuns:

Urmareste livrarea pe site pe eMAG

| cfrtobias a răspuns (pentru cfrtobias):

Https://www.emag.ro/history/shopping si cauti la urmarire livrare

| Wizard1234567 explică (pentru cfrtobias):

Au anulat comanda ca cică nu am răspuns la telefon dar nu m-a sunat nici dracu

| cfrtobias a răspuns (pentru Wizard1234567):

Poate scrii lor pe Facebook si zici ca nu te-au sunat sau verifici in cont daca ai pus numarul bun

| Wizard1234567 explică (pentru cfrtobias):

Am sunat la Emag, deci comanda a fost dusa înapoi în sediu dimineața asta la ora 9 și mi-a venit mesaj la 11:45 ca va fi livrata peste 2 zile cum mi-au mai spus și acum 3 zile dar nu s-a rezolvat nimic, a încercat ala sa ma aburească,, poate găsiți altceva pe site 'dar le-am închis, poate o fi și de la bulangiu ala de curier. În fine un site de cct și niște oameni de cct acolo de la sediu(am mai comandat și nu am mai pățit asa)