| Mimo2 a întrebat:

Am comandat un produs de la Emag pe data de 29.12. 2017 si nici in ziua de azi nu a ajuns.
Am ales ridicare personala din oficiul postal.
Coletul e acum la curier dar nici macar nu a pornit spre oficiul postal...
E normal?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai vorbit cu curierul? De unde stii ca este la el?

| Mimo2 explică (pentru darrio2007):

Imi apare in aplicatia Emag.

| cristi202 a răspuns:

Pai ori e prin posta, daca il ridici de la oficiul postal, ori e prin curier, firma de curierat.
Prin posta e normal, ia si o saptamana pentru un colet, mai ales ca a fost si Revelionul intre timp.

| IIIshaneIII a răspuns:

Suna la ei asa am patit si euam comandat niste produse pe data de 2 ianuarie nici macar nu il trimisesera, cica o,, eroare in sistem,, dar culmea e ca la ei pe site aparea ca si,, livrare efectuata,, l-au expediat azi urmand maine sa ajunga

| Mimo2 explică (pentru IIIshaneIII):

Sun, si ce le spun?
Chiar nu stiu...

| IIIshaneIII a răspuns (pentru Mimo2):

Te prezinti si le spui ca comanda ta nu a ajuns, iar apoi ei verifica si iti vor rezolva problema

| Mimo2 explică (pentru IIIshaneIII):

Au plecat azi la 17:25 spre oficiul postal.
Nu am mai primit notificare si nici nu m-am uitat inainte sa pun intrebarea.
Mersi oricum!

| darrio2007 a răspuns (pentru Mimo2):

Pana la urma iti vine prin posta, la oficiu postal, sau prin curier, acasă?
Că nu inteleg.

| Mimo2 explică (pentru darrio2007):

Prin posta!
Il ridic eu de la posta.