| Badea_Adrian_1982 a întrebat:

Am cumpărat un joc de pe un site și am ales sa plătesc cu cardul. După ce am platit primesc email prin care acel site îmi cere o verificare și îmi spune că comanda mea este blocată, dar banii mi i-au luat de pe card. Ce as putea sa fac sa primesc codul sau să îmi iau banii înapoi?

5 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

De pe ce site ai cumparat?

| Badea_Adrian_1982 explică (pentru Nemessys):

Mmoga

| Nemessys a răspuns (pentru Badea_Adrian_1982):

In primul rand, eu nu am auzit niciodata de site-ul asta. In al doilea rand, daca ai intrat pe un site mai putin cunoscut, ca sa cumperi un joc, trebuia mai intai sa te interesezi de el, sa vezi daca intr-adevar treaba este sau nu serioasa. Din moment ce site-ul este mai putin cunoscut trebuia sa fii constient ca iti asumi un anumit risc. Singurele site-uri de cumparat jocuri pe care le stiu eu si sunt de incredere ar fi g2a, steam-ul, kinguin si (platforma de la overwatch care am uitat cum se cheama). posibil sa mai fie dar momentan pe astea le stiu eu.Acum este si posibil sa ma insel in privinta acelui site. Incearca macar sa faci un ticket, contacteaza-i printr-un e-mail si povesteste-le ce s-a intamplat. Poate e un site nou care inca mai are mici probleme.

| Badea_Adrian_1982 explică (pentru Nemessys):

Acolo scria că se trimite key-ul in 5-10 minute și eu l-am primit într-o oră. Acum contează că l-am primit.

| Gabriel9707 a răspuns:

Poti sa ne spui si noua ce fel de verificare iti cer? Eu am dat un search pe google si din cate am vazut oamenii spun ca este un site de incredere