| ee a întrebat:

Am de returnat la eMAG un tv cu defect si am inteles ca daca produsul e defect nu se plateste returul dar as dori sa returnez si un alt produs un Microfon Spacer SP-MIC100 fiindca nu e compatibil cu laptopul meu.

Trebuie sa platesc ceva in acest caz cand returnez unul bun si unul defect?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti retururna un obiect doar in perioada de 30 zile ce este acceptata de eMag. Legal ai doar 15 zile dar ei au prelungit-o. Costul returului (in acest caz cand produsul nu are defect de fabricatie) este suportat de client.

| mihai69 a răspuns:

Probabil că da. dar pentru 15 lei nu văd care e problema...

| ee explică (pentru mihai69):

Microfonul a costat 14!

| mihai69 a răspuns (pentru ee):

Atunci dăruiește-l cuiva care îl poate folosi.