| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Am făcut o comanda de un tv în rate. Însă pe numele mamei, e posibil ca atunci cand va ajunge mama sa fie la servici, pot ridica eu coletul cu buletinul ei? Si eventual cu al meu sa vada ca avem aceeasi adresă?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mama stie ce ai facut tu? L-ar fi facut ea, nu tu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, deoarece buletinul nu este transmisibil!
Buletinul este un act oficial personal, care nu se instraineaza nimanui.
Apoi, pe buletin este poza mamei... si cum justifici tu celor de la posta, ca tu esti aceea din buletin?

Nu-i nimic, cand vine mama de la servici, merge si ridica coletul de la posta. Trebuie doar sa ai rabdare.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai făcut comandă cu livrare prin curier, și ești la adresa unde trebuie livrat TV-ul, poți să fii și Gandalf sau John Snow, tot vei putea primi / prelua coletul.
Dacă vine cu poșta română (sau un serviciu oferit de ei) - nu ai nicio șansă dacă nu ești destinatarul în persoană.

| Nemessys a răspuns:

Mama ta ii poate intreba prin telefon daca poate sa ridici tu coletul, merita incercat. Merita incercat, daca nu, astepti pana vine ea de la munca.