| GamesAndrey a întrebat:

Am facut o comanda joia trecuta si ieri am primit acest mesaj:Buna ziua,
Rezervarile produselor din comanda dumneavoastra #6040898 vor fi sterse maine la ora 20:00, conform termenilor.
Prelungirea rezervarilor se face numai la cerere.
Vreau sa-mi spuneti ce inseamna, dau funda normal.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Rezervarile se fac intr-un anumit timp, daca nu platesti in decurs de cateva zile (conform termenilor lor), comanda este anulata.
Deci, ai platit comanda?

| GamesAndrey explică (pentru Violleta2022):

Am bifat prin fan curier si nu a venit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GamesAndrey):

Nici nu va veni vreodata, pentru ca nu ai platit in avans asa cum cer termenii pregatirii comenzii! De caeea ti s-a anulat si comanda!
Trebuei sa intelegi ca la asemenea comenzi NU se plateste ramburs / sau prin curier, ci se plateste online, IN AVANS!

| GamesAndrey explică (pentru Violleta2022):

Ok, am inteles si multumesc

| GamesAndrey explică (pentru Violleta2022):

De fapt comanda nu a fost preluata de fan curier, le-am trimis un mesaj si mi-au spus asa:"Buna ziua, Coletul va fi preluat de catre curier, livrarea se va efectua in cel mai scurt timp posibil. O zi buna."

| Violleta2022 a răspuns (pentru GamesAndrey):

Asta este raspunsul lor pentru toti clientii, ca nu stau sa verifice la fiecare in parte ce fel de comanda au depus.
dar tu trebuie sa ai numarul comenzii si al proformei in mana si cand suni, sa le ceri sa-ti spuna de ce ti-au anulat comanda si motivul anularii ei. Mai trebuie sa intrebi daca la comanada aia, trebuie achitat inainte proforma sau nu.
Asa or sa te transfere la cineva care se ocupa de comenzile cu plata in avans si te vor lamurii ei.

| GamesAndrey explică (pentru Violleta2022):

Imi cer scuze pentru celalalt comentariu care ti l-am spus, am crezut ca ti-am scris pe intrebarea asta, sa nu ma intelegi gresit, iar am inteles si multumesc pentru raspunsuri.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai platit. Online.

| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil ai comandat produsele dar fie nu ai ridicat produsele din magazin, fie nu ai confirmat comanda.

| FaraNume1245 a răspuns:

Inseamna ca ai rezervat produsele, deci nu le-ai comandat. Ce ai facut tu nu este comanda, este rezervare. E ca si cum magazinul ti-ar "tine" produsele pana primesti bani sa le platesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ai rezervat produsul in magazin.

| Edisor27 a răspuns:

Pai inseamna ca produsul s-a rezervat in magazin