Întrebare recomandată | maria_coritoru a întrebat:

Am facut o comanda pe aliexpress in aprilie. I-a fost prelungit termenul de livrare din cauza pandemiei. Problema e ca termenul expirase, apoi mi s-a zis ca am 15 zile in care pot deschide disputa. Am stat cateva zile in speranta ca va ajunge, insa nu. Am dat open dispute acum aprox 2 saptamani si am primit banutii. Ieri am primit si produsul. Ce sa fac in situatia asta? Imi pare rau ca am cerut refund, insa am crezut ca nu mai vine. Nici trackingul nu a fost unul corect ca m-am tot uitat si nu arata nimic cum trebuie. Deci, ce sa fac?

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Pastrezi produsul nu ai ce sa faci.
Am patit si eu asta.
Vanzatorul isi asuma riscul asta mai ales cand astepti 2 luni plus extensia de 15 zile.