| Ailynia a întrebat:

Am făcut o comanda pe stockx, am primit formularul pentru vama, dar acum nu mai vreau comanda respectiva. dacă nu trimit nici o informație pentru vama. comanda se anulează. stiti cumva dacă primesc banii înapoi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este mai complicat...
Comanda nu se anuleaza de la sine, tu trebuind sa faci documente legale si sa faci retur.
Contacteaza stockx si vezi cum se procedeaza.
Contacteaza vama si vezi cum poti trimite pachetul inapoi sau daca esti obligata sa-l iei si sa platesti vama, ca s-ar putea sa-ti puna penalizarile pe zilele cat sta in vama.

Cu asa ceva nu se joaca nimeni, azi vrea...maine nu mai vreau, ca sunt implicate servicii legale, care au fost deja platite!

| Wr3nch a răspuns:

Nu merge asa. Stockx e doar intermediar. Tu te bazezi ca iti da refund daca nu ajunge la timp dar vanzatorul poate demonstra ca nu ai trimis nimic legat de vama si ai impiedicat in mod voit expedierea.

Intrai aici, da pe contact us fundul paginii si explica frumos si in engleza de ce vrei sa renunti si poate ai noroc.