| Zsolt15 a întrebat:

Am gasit un laptop Hp probook 4330s secand hand la pretul de 630 lei de la un magazin care ofera 1 luna garantie si imi pune gratuit windows 10 pe el.
Merita banii e ok? nu e teapa?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel mai ieftin Windows 10 este undeva la 500 lei. La pretul ala poate daca-ti pune un Windows crack-uit, altfel nu inteleg! Ai grije!

| Sn4k3 a răspuns:

E slab laptopul mai pui 200-300 lei si iti iei unul la fel sau mai bun din magazin. Windows 10 poti sa-ti pui si tu ca e usor.

| Zsolt15 explică (pentru Sn4k3):

Pai asta e din magazin doar ca e secand hand

| Sn4k3 a răspuns (pentru Zsolt15):

Cum vine asta? E nou dar e second hand? Ma refeream la ceva gen altex, eMAG.

| alexboss2020 a răspuns:

E teapa! Ai macar garantie? Daca nu ai, nu cumpara!
Avand in vedere ca windows 10 costa cat laptopul si nu glumesc mi se pare o facatura!

| Zsolt15 explică (pentru alexboss2020):

Are 1 luna garantie

| RAY a răspuns (pentru Zsolt15):

Prea scump, poti gasi unul mai bun pe olx

| XYZ02 a răspuns:

E teapa, eu iti recomand acest laptop:
https://www.olx.ro/......913yz.html

Pentru 500 lei primesti un i5 cu hyperthreading+SSD
Cat despre garantia ce tine o luna suna mai mult a "marketing", iar in acea luna nu prea vad ce s-ar putea intampla.
Tinand cont ca este SH ori merge din prima ori nu.
Iar partea cu Windows 10 gratis cel mai probabil nu este versiunea nu este activata, iar daca ar fi activata tot nu isi merita banii.
Acum in 2017 aproape orice om este in stare sa-si instaleze singur Windows-ul(referindu-ma in special la persoane cu varsta cuprinsa intre 12-30 ani)

| Strepix a răspuns:

Nu te mai lua dupa toti "desteptii" din comentarii. La banii astia e normal sa gasesti un asemenea laptop, doar nu e ca si cum ar fi 630 de lei si are i7 cu GTX 1080. Intreaba la magazin daca are vreo defectiune, desi eu cred ca n-are. Normal ca-i pune crack-uit, nu merita sa cumperi licenta. Mie chiar mi se pare scump cu specificatiile sale la pretul asta, dar nah, tu alegi.