| Cosmin3926 a întrebat:

Am inteles ca accesul in mall-uri se poate face inclusiv pe baza unui test antigen rapid de saliva. Cum ar trebui ii demonstrez paznicului ca testul este al meu si ca l-am făcut mai recent de 48h?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In mall se poate intra numai daca esti dublu vaccinat, sau ai adeverinta ca ai trecut rpin boala.
Nu are nici o relevanta testul de saliva si nu te primeste nimeni cu acel test!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il faci la un test la un laborator acreditat de DSP si pe baza lui iti poti genera certificatul verde. Asa functioneaza

| Wr3nch a răspuns:

Il faci la un cabinet medical si iti da o hartie. Ce faci tu acasa nu e recunoscut.

| Lukasssz a răspuns:

Dar e mult mai usor cu vaccinul. Faci vaccinul si o sa ai acces mereu la mall, fara sa ai batai de cap.

| Genevaaa a răspuns (pentru Lukasssz):

Ce vaccin sa faca daca e capitaist