| ane_1907 a întrebat:

Am o intrebare, daca am mi-am cumparat o pereche de ghete si in magazin imi erau buni iar dupa ce i-am purtat 5 ore nu mai puteam umbla ca ma strangeau la magazin mi le schimba? nu sunt uzati.

2 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Da, poti sa le schimbi.Du-te la magazin cu bonul. Succes!

| olivert1310 a răspuns:

Nu cred ca ti le mai schimba. Le-ai purtat, deci produsul nu mai este nou. Daca gaseai defecte de fabricatie pe care nu le-ai observat cand le-ai cumparat, poate ti le mai schimba, dar cum ghetele erau bune cand le-ai cumparat, slabe sanse. Toate magazinele functioneaza pe ideea: Marfa cumparata, nu se mai schimba; altfel ar avea prea multe probleme cu cei care ar dori sa schimbe/returneze un produs. Cine ar mai cumpara ghetele folosite chiar si numai 5 ore? Ghetele poate sa mai lasa, este normal ca prima data cand folosesti incaltaminte noua sa devina incomoda, mai mergi cu ele si poate se lasa.