| alex495 a întrebat:

Am o intrebare legata de astia de au telefoane noi noute, recent aparute si le vand pe olx, Facebook etc. De unde fac frate astia rost? Din ce tara le cumpara?

8 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,
Cel mai des sunt fraude. Nu exista acele telefoane.
In cazuri m ai rare telefoanele sunt reale si sunt luate cel mai probabil din strainatate, mai ieftin.

| alex495 explică (pentru Ririru):

Din ce tara sunt luate mai ieftin? E unu in Ploiesti are o geanta de S8 uri gata sa le puna pe grupul vand Ploiesti pe Facebook. De unde le cumpara?

| DrGoogle a răspuns:

Majoritatea sunt furate din strainatate, nu luate mai ieftin happy

| Ririru a răspuns (pentru DrGoogle):

Am zis cazuri rare. big grin

| DrGoogle a răspuns (pentru Ririru):

big grin

| alex495 explică (pentru DrGoogle):

Si chiar orice prost sa fure? ok fura unu 2 dar 20 de pers cu anunturi din astea pe zi? Si ala sa aiba la propiu o geanta cu S8 uri. Cat sa fure frate. De 10 ani are bussines ul asta si ii merge bine, clar le cumpara de undeva mult mai ieftin, are garantie tot la ele, s igilate

| DrGoogle a răspuns (pentru alex495):

Acum vrei sa aflii tot secretul retelei sa te apuci si tu?laughing)

| alex495 explică (pentru DrGoogle):

Nu e nicio retea, sunt cumparate din africa de pe undeva unde sunt mai ieftine, mult mai ieftine si apoi le vand aici. Intrebarea e de unde pnm le cumpara daca ei le dau cu 10 mil mai ieftin, e clar ca il cumpara cu maxim 20 de mil-25