| kb9 a întrebat:

Am plasat o comanda pe eMAG, miercuri si inca nu am primit-o, am comandat un produs de care chiar aveam si am nevoie si ei, ca sa imi aline durerea sufleteasca si ca sa imi astupe gaura nevoilor, mi-au dat un voucher de 30 de lei, am intrebat acum 70 de minute curierul printr-un mesaj daca mai primesc coletul, dar nu cred ca - curierii Same Day stiu sa citeasca.
Evaluati si singuri: https://sameday.ro/#awb=2EMG2424035285001
tin sa mentionez ca - comanda a fost plasata pe 7, pe 9 a fost data curierului, aia cu "Comanda curier primita", a fost cand au chemat ai' de la eMag curierul sa le ia pachetele, puteti vedea un screen din dashboard-ul eMag, aici: https://ibb.co/rkXx8DY Sincer acu', ce ati face voi in locul meu, cand aveti un produs de care aveti neaparata nevoie si va bazati pe o companie ce....nici macar nu se poate tine de termenul maxim in care sa-ti aduca produsul?

32 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Deci... ai comandat o gonflabila? Ce model? Am si eu niste dureri sufletesti, ar prinde bine una.

| Catrice a răspuns:

Sa fii sănătos, ăia de la eMAG au luat-o abia joi dimineața, la sediu in oras o ajuns azi ca in weekend nu lucrează nici dracu...nu te aștepta decât miercuri sa o ai daca curierului i se face milă si ți-o aducehee hee

| kb9 explică (pentru Catrice):

EMag a preluat comanda doar vineri si Sameday a primit-o in sediul local(in Alba) sambata-dimineata, termenul de livrare era 10(samb)-12(luni)oct, in 12 erau obligati sa o livreze si ghici ce, n-au facut asta.

| Catrice a răspuns (pentru kb9):

Daca era produs rar, cu atât mai mult l-au trimis târziu.
Rămâne valabilă ultima parte despre curier...

| kb9 explică (pentru Catrice):

Nu e produs rar, dar e promovat rar, produsul e deja la curier

| Yuoia a răspuns:

Sincer acu', cand am nevoie de un produs si locuiesc intr-un oras resedinta de judet unde se afla un magazin cu acel produs, fac efortul de a merge pana la magazinul fizic si in 1/2 ora il am. Nu astept o saptamana sa-mi vina curierul acasa, doar dintr-un moft de a comanda on-line.

| kb9 explică (pentru Yuoia):

Asta e problema, nu locuiesc intr-un oras resedinta de judet, locuiesc intr-un oras de langa Alba Iulia + produsul pe care l-am comandat era mai rar-intalnit in magazinele eMag/Altex/Flanco...s-a.

| Yuoia a răspuns (pentru kb9):

" Apropo, locuiesc la 22 de minute de sediul lor din Alba."
Asta ce inseamna?
Ca ei au sediul prin Coasta Vâscului sau prin Dric?

| kb9 explică (pentru Yuoia):

Locuiesc in Sebes, si am zis "In Alba".

| Yuoia a răspuns (pentru kb9):

Sebesul nu e la 22 minute de Alba Iulia. Cunosc bine zona. Ma rog, ai raspuns pentru altii care nu stiu.

| kb9 explică (pentru Yuoia):

Scuze, 21 de minute, dimineata asta erau 22, uneori poti face 1 ora daca e mult trafic, crede-ma, stiu.
https://www.google.com/......86603,12z/

| Goete a răspuns (pentru Yuoia):

22 minute.
Tu nu faci 22 minute pebtru ca tu nu circuli cu elicopterul

| Digikey a răspuns:

Eu refuz sa lucrez cu magazine care livreaza cu Sameday.

| kb9 explică (pentru Digikey):

Si eu cred ca o sa iau decizia asta, chiar daca in vremurile bune, cand nu stia nici dracu de SameDay comandam doar de la eMAG, flanco si pcgarage. Am auzit oameni planganduse ca au primit mesaje de la eMag, cum ca SameDay le-a pierdut coletu'. Cred ca cea mai mare problema a mea e ca ma documentez legat de ceva, abia dupa ce am facut acel ceva.

| Goete a răspuns (pentru Digikey):

Tu cand cumperi ceva de la un magazin, lucrezi la magazinul ala?

| Digikey a răspuns (pentru Goete):

Cumpar multe piese auto si am lucrat o perioada cu Autoeco.Din cauza ca au renuntat la Cargus si au ramas doar cu Sameday am renuntat la ei si cumpar de la Autokarma. Sameday lucreaza haotic, uneori vin dupa 3 zile alteori vin si dupa o saptamana, uita sa dea chitanta sau o completeaza gresit, au soferi ciudati care dau doar beep etcCargus venea intotdeauna a doua zi la ora 9:00.
La confirmarea comenzii la orice comanda online daca aud de Sameday cer alternativa, daca nu se poate anulez comanda.

| kb9 explică:

Apropo, am primit si un mesaj de la ei in care mi-se zicea ca o sa livreze ASTAZI, mai am sanse sa-l primesc, chiar daca centrul lor s-a inchis? Apropo, locuiesc la 22 de minute de sediul lor din Alba.

| alexalx1234 a răspuns (pentru kb9):

Nicio sansa. Vor spune ca ori nu ai raspuns la apelul telefonic, ori ca nu te-au gasit acasa. Am patit la fel tot cu ei.

| Goete a răspuns (pentru kb9):

Noi nu vedem in viitor, dar contam cu faptul ca ne cei povestiwinking

| kb9 explică (pentru Goete):

Mda, ma gandeam ca poate, uni dintre voi au avut experiente neplacute cu Same Day.

| kb9 explică (pentru alexalx1234):

Stiu ca ei sunt obligati sa livreze toate coletele la termenul lor maxim de livrare, trebuie sa se scoata si ei din rahat si din sansa de a ramane fara job, traim in Romania, companiile nu au nicio urma de respect pentru clienti si probabil ca asa o sa ramana, pentru ca le permitem sa-si bata joc de noi.

| Wr3nch a răspuns (pentru kb9):

Am avut, am comandat Joia si am primit miercurea urmatoare, desi coletul ajunsese la ei in depozit lunealaughing) SameDay is oribili si e pacat ca eMAG lucreaza cu ei dar probabil is mai ieftini ca si concurenta.

| kb9 explică (pentru Wr3nch):

Nu lucreaza cu iei ca-s ieftini, lucreaza cu iei ca i-a cumparat si ii detine, SameDay e detinut de Dante, Dante detine eMAG.

| Wr3nch a răspuns (pentru kb9):

Asta explica multelaughing

| kb9 explică (pentru Goete):

O sa fac update-uri la intrebarea asta pana in seara asta, poate primesc si eu coletul ala

| kb9 explică (pentru alexalx1234):

Si ghici ce, fix mizeria asta s-a intamplat, am primit acum 2 minute mesajul asta.

| Goete a răspuns (pentru kb9):

Si l-ai primit pana la urma?
Eu cumpar de pe Amazon - si n-a fost niciodata sa nu soseasca in ziua in care au spus, de obicei in 24h - depinde de produs

| kb9 explică (pentru Goete):

Da l.am primit acu' câteva ore. După ce am amenințat.o pe tanti de la call centre.

| Goete a răspuns (pentru kb9):

Dupa cate vad, da...

| ionutmihai2002 a răspuns:

Curierul nici nu cred ca poate primi mesaje. Are un aparat de pe care suna. Iti recomand sa il suni si sa le lasi dracu de mesaje

| kb9 explică (pentru ionutmihai2002):

Nu e prima data, dar a doua experienta cu SameDay si astept de miercuri, cu Fan Courier, nu am avut niciodata probleme, la fel si cu Urgent Cargus si Nemo Express si sambata am primit mesaj cum c-ar veni si in programul de pe gougal arata ca lucreaza pana la 14 sambata, pana si pe site-ul lor arata asta.

| ionutmihai2002 a răspuns:

Uneori vine a doua zi alteori vine la o saptamana, depinde cand ai plasat comanda.
Nici o firma de curierat care lucreaza cu eMag nu lucreaza in week-end. o sa vina saptamana asta, zici ca e prima data cand faci o comanda