| Ghiordi a întrebat:

Am platit 3 facturi la un paypoint in aceesi zi, acelasi loc, aceeasi ora... Dupa aproximativ 2 ore eram curios sa vad daca imi apare in cont ca am platit. Una din cele 2 facuturi apare platita, alta nu apare platita, iar ultima ramasa nu am cum sa verific.
De ce nu imi apare si la ceea ce am platit ca e platita?
Care ar fi mecanismul de plata prin paypoint?
Dau funda...

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cea pe care o vezi deja plătită probabil că lucrează cu aceeași bancă ca și Paypoint. Caz în care se face transferul pe loc.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Paypoint face plata prin bănci - iar băncile nu operează tranzacțiile instantaneu. Așteaptă cam 2 zile.

| Ghiordi explică (pentru mihai69):

Pai si de ce la o factura apare ca e platita si la cealalta nu?
Ca le.am platit toate la acelasi paypoint in acelasi timp...