| anonim_4396 a întrebat:

Am pus in cos eMAG 9 produse,toate vandute de eMAG. Sincer nu stiu ce sa fac mai departe. As finaliza comanda,dar mi-e teama ca ma trezesc cu curierul la usa,factura emisa pentru toate produsele,dar comanda incompleta. Am prieteni care au patit sa le vina comanda incompleta,am citit si pe internet despre acest aspect.

Am nevoie de acele produse si le gasesc si la magazine din orasul in care locuiesc eu. Dar trebuie sa merg in magazine diferite ca sa le iau pe toate si mi-e lene sa fac asta. Nu stiu ce sa fac cu eMAG si daca mai e cineva care a comandat mai multe produse livrate de eMAG, sa imi spuna si mie cum a decurs livrarea. Eu am mai plasat comenzi eMAG, dar au fost maxim doua produse.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Eu dacă as știi ca găsesc ce vreau aproape de casa, oricit as avea de umblat, as merge, ca una e sa vezi pe net, și alta la fata locului.
La EMAG e posibil sa iti vina comenzi încomplete pentru ca Emag e doar un intermediar, dacă ai mai multe produse în cos la ei, e posibil sa ai și mai mulți curieri, nu doar unul care sa iti aducă comanda, și atunci, ori accepti situația, sa iti vina comanda pe bucăți, ori dai fuguta în oraș sa ți le iei singur, și din banii de curier maninci o pizza bună. Dar, na, lenea e cucoana mare happy

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Ai dreptate in ce scrii. Oricum, curier nu ar trebui sa platesc pentru ca ar fi comanda de 390 lei. Dar nu ma leg la cap fara sa ma doara. Mai bine merg eu prin magazine decat sa ma enervez cu livrarea eMAG.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai vezi? Asa, nu stai sa te enervezi ca nu vine curierul, ca nu ti le aduce pe toate, si poti vedea ce iei, si le si ai. E ceva de umblat, si nu e prea fain pe frigul asta, dar e mai bine asa.

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Totul se rezolva. Ceri curierului sa deschida coletul si verifici cu factura care-l insoteste. Daca este problema sa-ti faca Proces-Verbal in minimum 2 exemplare. Unul il opresti tu. Daca curierul nu vrea sa-l deschida suni imediat la numarul de pe SMS-ul prin care esti anuntat ca vei primi coletul. Citeste si aici: http://bit.ly/2F6yKNr

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Teoretic ar trebui sa te lase sa verifici. Practic unii zic ca sunt prea grabiti, ca nu au timp... In principiu ii inteleg cand ii aud spunand ca sunt grabiti si ca nu au timp. Am lucrat in domeniu si stiu cat greu este pentru un curier.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te lasa nu-l ridici si suni la dispeceratul firmei de curierat! Nu se rezolva? Suni la magazin.

| ziftode a răspuns:

?
care e diferenta in opinia ta intre doua produse sau mai multe?
intreaga intrebare e confuza cat cuprinde!

| anonim_4396 explică (pentru ziftode):

Am comandat doua produse de acelasi fel si au venit amandoua in acelasi colet. In cazul de fata vorbim de produse diferite.

| ziftode a răspuns (pentru anonim_4396):

Lul, care e diferenta D.P.D.V. AL LIVRARII/MAGAZINULUI intre doua produse diferite si doua produse indentice... CHIAR NU PRICEP

pentru ca atat timp cat sunt vandute de acelasi magazin on-line, procedurile, eforturile, politica, WHATEVER sunt aceleasi pentru 2 produse identice sau doua produse diferite
poate doar furnizorii sunt diferiti, insa asta e problema respectivului magazin, NU A TA, DELOC, ca sa nu mai vorbim ca doua produse identice pot veni de la furnizori diferiti pentru pur si simplul motiv ca s-a terminat stocul la unul dintre ei!

morala: cred ca "sa sufllii si in iaurt" e muuuuult mai putin decat paranoia ta persona, asa ca relax, have a kitkat (sau cum se numea ciocolata aia)

| anonim_4396 explică (pentru ziftode):

Mai bine du-te si tine teoria chibritului in alta parte. Se vede ca nu ai de lucru. Ti-ai gasit sa vorbesti ca sa nu adormi. Esti cam departe de subiect. Anunta-ma cand aterizezi cu picioarele pe pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune-le in cos, banuiesc ca ai cont pe site la ei, si suna-i si spune-le. Bai uite, am produsele astea in cos, se pot grupa toate odata si sa nu le primesc pe rand? sau cumpar de la altcineva?
Este si un call recorder pe appstore sau play, si inregistrezi si conversatia, pentru ca cel mai probabil or sa spuna da. Si or sa-ti vina produsele pe rand. Ca sa ii **** pe urma la protectia consumatorului in caz de ceva, sa ai discutia.

| IIIshaneIII a răspuns:

Am patit si eu asa am comandat 3 produse si au venit 2, scria comanda partiala, al 3-lea nu a mai venit nici cu rugaminti!