| Onofresh2000 a întrebat:

Am pus un anunt pe olx si as vrea sa stiu cum pot trimite respectivul obiect in alt oras(din cel din care este cumparatorul).Imi dau cei de la olx numar de telefon pentru curier sau cum?

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Olx nu ofera transport gratuit... Trebuie sa-ti platesti transportul, tu sau cumparatorul... Si poti sa optezi pentru orice curier vrei (sau posta) Daca ai optat pentru livrare cu verificare trebuie sa ai in meniul de pe olx rubrica cu "curier" si de acolo comanzi un curier (care si ala trebuie platit).

| Violleta2022 a răspuns:

OLX este o platforma de vanzare-cumparare, in afara ca-ti permite sa-ti pui tu anuntul, nu face nimic altceva.
Tu ai obligatia sa ambalezi produsul corect, sa chemi curier sau sa mergi la posta sa trimiti pachetul celui care l-a cumparat.