| capoi a întrebat:

Am trimis un pachet sa il vand in urma cu doua săptămâni, inca nu a ajuns la cumparator, iar acesta imi zice ca nu il mai primeste pachetul pentru ca a trecut prea mult timp. Acum pachetul nimeni nu stie pe unde e si nu inteleg ce se va întâmpla. Va trebui sa platesc eu transportul inapoi chiar daca e vina postii ca le-a luat asa mult timp?

Răspuns Câştigător
| Tian44 a răspuns:

Cel mai bine e sa suni ( cu un ton nervos ) si vezi ce se poate face. Poti cere banii inapoi pe transport si sigur nu o sa platesti transportul inapoi, daca coletul nu-l mai primesti ii ameninti ca faci reclamatie la protectia consumatorului (nu-s sigur daca acolo trebuie sa apelezi)

| capoi explică (pentru Tian44):

Le-am trimis reclamatie si am sunat azi. Au zis ca vor cauta pachetul si ma suna ei. Cand am zis ca nu mi se pare normal sa platesc eu daca ei au pierdut pachetul, a zis "nu stiu, vom vedea"

| Tian44 a răspuns (pentru capoi):

happy ii ai la degetul mic stai linistit

| capoi explică (pentru Tian44):

Stiu multi carora li s-au pierdut pachetele si nu au mai primit nimic.

Eu din cate stiu, daca e considerat pierdut, voi primi bani pe cat a fost rambursul.

Dar daca il gasesc si vine inapoi, o sa trebuiasca sa platesc eu

| Tian44 a răspuns (pentru capoi):

Nu stiu. n-am patit. dar ma gandesc ca ar trebui sa fi indreptatit. si depinde si de valoarea coletului.

| capoi explică (pentru Tian44):

250 lei era coletul.

| Tian44 a răspuns (pentru capoi):

Ah, nu te lasa atunci.

10 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Posta romana costa mai putin dar au servicii de toata jena.
Am comandat joia trecuta ceva pe Olx a venit a doua zi.

| capoi explică (pentru Digikey):

Da. Din cate stiu le lua maxim 5 zile. Dar au trecut 14 si tot nimic