| maresal a întrebat:

Am un card electronic si vreau sa platesc ceva pe internet.Am cateva intrebari.
1. Suma pe internet este 50 Euro, pe card daca am bani in lei pot cumpara sau trebuie euro?
2. Merge sa pun euro si lei pe acelasi card?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Eu am un visa Electron de la ING in lei, pana acum am putut plati linistit sume in dolari, deci in principiu nu ar trebui sa ai probleme.
Daca totusi intampini fa-ti cont pe paypal.com, poti plati lejer pe majoritatea siturilor improtante.

La intrebarea a doua raspunsul e ferm NU, daca vrei card cu euro trebuie facut cont nou, in euro. Dar din nou, nu cred ca se justifica.

Bafta

2 răspunsuri:
| SteauaNordului a răspuns:

Buna
Numai la ING poti plati un produs in euro daca tu ai cont in lei. Alte banci nu prea accepta minunea asta. Daca nu ai cont la ING poti sa iti deschizi un cont de paypal va face singur conversia.
2- Ca sa ai un card cu euro trebuie sa iti deschizi un cont in euro nu merg doua valute pe acelasi cont

| danyfear a răspuns:

La ambele intrebari, raspunsul ii NU.