| baciustefan16 a întrebat:

Am un laptop Acer Aspire E1-531G si are un procesor c-am ciudat se numeste Intel Pentium B960 vreau multe informatii despre el. Fundabig grin!

2 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Sunt procesoare de generatie veche dar inca sunt bune pentru office. Aici gasesti mai multe detalii despre el. http://ark.intel.com/......e-2_20-GHz

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Buna. Se para ca aici este vorba despre un laptop office. Ce inseamna? ca acest procesor nu este facut pentru jocuri, si programe foarte mari. Poti rula linistit pe Laptop filme si programe normale.

Procesorul nu are nimic, asa se numeste este un procesor dezvoltat de Intel pentru laptopuri office (Low Buget).
Din cate stiu nu sunt mai mari de 2, 20 GHZ si are doar un nucleu. (deci nu este dual core). Cam atat este de spus despre el.

Enjoy happy