| raz0000001 a întrebat:

Am un pachet din China la Posta Romana Bucuresti, cam cat dureaza pana vine?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pana vine unde? Du-te si ia-ti-l de la posta.

| GdX a răspuns:

Daca ai comandat de pe Aliexpress poate sa iti vina in 14 zile sau in 60 de zile. Depinde.

| raz0000001 explică (pentru GdX):

Da, dar e deja la Posta Romana in Romania.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raz0000001):

Contaceaza-i (づ◡﹏◡)づ

| GdX a răspuns (pentru raz0000001):

Daca a ajuns la O.P. va veni postasul si iti va da un mandat. Te poti duce si tu la O.P. cu buletinul si sa le spui ca la ei se afla un colet adresat tie. Produsele stau 10 zile in oficiul posta, pe urma le trimit inapoi.

| raz0000001 explică (pentru GdX):

Păi da, întrebam in cat timp ajunge.

| Lioana a răspuns:

Posta Romana nu livreaza acasa coletele. Trebuie sa mergi tu sa-l ridici atunci cand primesti biletel in posta. Pe biletel scrie si Oficiul Postal de la care trebuie sa ridici coletul.