| Gabriel91400 a întrebat:

Am vandut ieri pe olx un sistem home cinema cuiva din acelasi oras, nu am facut nici un act gen chitanta.
As putea merge sa-i inapoiez banii tipului ca sa-mi primesc produsul inapoi?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai putea merge dar nu vei putea reprimi sistemul daca respectivul nu vrea si nu este obligat sa ti-l inapoieze.

| Edmonds2342 a răspuns:

Asta depinde de tipul căruia i ai vândut produsul. Vorbește cu el și vezi daca e de acord sa îți inapoiasca produsul și să își primească banii înapoi. Daca nu e de acord, nu ai ce sa faci în privința asta.