| ElSueno a întrebat:

Are cineva idee cam cat ar costa niste lentile anti-reflex pentru ochelarii de vedere?

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Plastic 75 ron
Sticla de la 300 in sus

| Goete a răspuns:

Tatal meu a dat pentru ochelarii completi plus doua rame cu magnet care i se lipesc in fata ca ochelari de soare polaroid, si lentilele nu stiu cum sunt dar antireflex stiu sigur, cu rama si tot au fost 300 de euro, asta in Spania.

| sweetys a răspuns:

Depinde de dioptrii si alte probleme ale ochilor. Eu pentru dioptrii aproape de normal, am dat 350lei pe lentile antireflex si heliomate. O prietena a dat 700 lei pe lentile fiindca avea dioptriile mai mari plus niste probleme la ochi. Deci difera de la persoana la persoana. Dar in principiu peste 300 lei.

| ElSueno explică (pentru sweetys):

Ce dioptrii ai? Ca eu am -0.50, ma gandesc ca n-ar trebui sa fie foarte scumpe

| sweetys a răspuns (pentru ElSueno):

La un ochi am +0.25 si la unul +0.75