| Maria203 a întrebat:

As dori sa comand de pe Aliexpress impreuna cu 8 prieteni mai multe produse. Este mai ieftin daca comand toate produsele la adresa mea sau sa isi faca fiecare in parte comanda la adresa sa? Va trebui sa platesc o taxa daca comand atat de multe produse?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aliexpress are pretul tarnsportului inclus in prdus, la majoritatea, doar daca produsul este foarte mare, are transport separat.
Dezavantajos este sa cumperi la gramada, cand urca valoarea facturii peste $100, ca atunci platesti taxa vamala si TVA.

| IoanaIonuca a răspuns:

Nu contează câte produse cumperi. Poate fiecare produs e vândut de altcineva si transportul diferă de la un produs/vânzător la altul, deci tu va trebui să cauți free shipping (transport gratuit). Dacă comanzi mai multe produse identice, s-ar putea sa primești o mică reducere, dar asta iar depinde de vânzător. Spor la cumpărături