| midnight12 a întrebat:

As dori sa imi iau o bicicleta, nu sunt expert in alegerea uneia si de accea va cer parerea.
As dori ceva bun, cu care sa ma plimb prin oras.
Ce model sa-mi iau sau de pe ce site? La ce ar trebui sa ma uit cand imi cumpar una?

Ce ziceti de http://biciclete-dhs.shopmania.biz/......69-1309667

3 răspunsuri:
| Emanuellaa a răspuns:

Incearca una de munte,tip sport,care sa aiba mai multe viteze si directii de schimbat,dar sa si poti prinde lumini reflectorizante pe ea. Daca esti baiat,ia-ti-o neagra sau albastra sau cu model tip armata (mai multe nuante de verde combinate). Daca esti fata,ia-ti-o rosie, roz, albastru deschis etc. orice culoare iti place. Sper ca ti-am fost de ajutor!

www.biciclete mountain bike.ro
Sau incearca la Metro. Succes!

| Dey64dey a răspuns:

Salut, depinde, ai putea sa iti iei o semicursa sau un MTB (montainbicke). Eu ti-as recomanda MTB deoarece poti merge si prin oras si pe drumuri accidentate. Eu ti-as recomanda un Focus, Bulls, Scott, important este sa fie cat mai usoara, alta chestie importanta la bicicleta este piesele care sunt pe bicla. Piesele mai bune sunt de la Shimano, (shimano deore, alivio, xt, etc). Eu as zice sa iti iei cu roti pe 29. Alte chestii importante la biciclete sunt cauciucurile, furca. La furca trebuie sa te uiti sa nu aiba foarte mare joc deoarece e posibil la socuri mari sa se rupa