| JusTPauL a întrebat:

As vrea sa comand o trotineta din China de pe alibaba. La transport scrie. Expresa sneller metod. Est 110euro. Iar când dau sa plătesc îmi arata 300e. Asta e tot de plata sau mai trebuie sa plătesc și altele in afara de astea pe care le plătesc acum?
La unele am văzut ca scrie Est 1000+ euro. Ceea ce mi se pare enorm de mult pentru un produs de 100euro.
Cum as putea comanda din China fără sa plătesc taxe asa mari?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Deasupra celor 300 euro vei mai plati vama si TVA-ul.

La 1000+ euro astepti pana ce se reiau transporturile limitate de coronavirusi si vor mai scadea restul costurilor.

| antimulte a răspuns:

Est 110euro inseamna estimativ
La sfarsit cred ca ti-l calculeaza exact, si ajunge la 300.
Eu zic ca nu merita.