| Expressions a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un laptop de pe OLX.ro; ce credeti de acest site? Ati cumparat ceva electronice de aici?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Site ul este irelevant avand in vedere ca e doar un site de anunturi si atat

| Jipa95 a răspuns:

Este site de anunturi ( produse second hand, chiar si noi ). Am cumparat in decursul timpului niste piese de pc, telefon, etc chestii din astea. Dar ai grija daca vrei sa cumperi din alt judet ceva, cere-i vanzatorului trimiterea coletului prin verificare sa nu te trezesti cu surprize cand deschizi coletul acasa.

| AFR81 a răspuns:

Intrucat exista posibilitatea sa iei teapa, mai bine ai cumpara un laptop nou de la un magazin "specializat".

| kar1GaNNN a răspuns:

Mai bine imi iau de pe Emag, sunt noi nu second hand si sunt destul de ieftine.
Parerea mea este ca NU merita sa iei de pe OLX, s-ar putea sa iei teapa.

| RobertMoon a răspuns:

Eu de acolo am cumpărat telefon, masina, masina de spălat etc...recomand doar daca este predare personala, adica sa te intalnesti cu vânzătorul in orasul tau sa stii ce si cum.

| danutzu96 a răspuns:

Am cumparat doar cu predare personala..Nu ai un sistem ca la okazii in care sa stii istoricul vanzatorului...

| Pardelian a răspuns:

Incearca mai bine la un amanet

| coolboy22 a răspuns:

Iti recomand sa-l cumperi nou, nu poti stii ce probleme are decat dupa 4-5 ore de functionare.

| Karabatic a răspuns:

OLX eeste un site bun de anunutri unde se vand articole second hand si chiar noi.Am cumparat de curand un telefon si un xbox one nou nout.si am fost foarte multumit de ele, le-am luat la un pret super accesibil. Daca vrei sa cumperi de pe OLX fa-o cu predare personala, ca sa nu priemesti o teapa.Asa am facut si eu.