| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi achizitionez in curand un laptop. As vrea sa ruleze ok si jocuri, adica sa nu am lag, nu am pretentii acum la cine stie ce jocuri la rezolutie maxima. laughing Pretul as vrea sa nu depaseasca cu mult 2000 de lei. Ce recomandari aveti? Multumesc. De preferat cat mai multe modele.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

De ce il recomand?
are un procesor foarte bun un i5, la banii astia nu gasesti i5 2. 60GHz Haswell™ 2013
15.6" e ok
8GB foarte ok in gaming ai nevoie de multa memorie ram
nVidia GeForce 920MX 2GB o placa video foarte buna la banii astia
1TB
Free DOS nu are windows
Li-Ion 3 celule nu va tine mult bateria

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://www.emag.ro/......D7TJQ2BBM/

asta are si ssd

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Asta il recomand https://www.emag.ro/......DXBR07BBM/

| untaken a răspuns (pentru RAY):

Tu de cate zeci de ori postezi linkurile astea inutile?

| RAY a răspuns (pentru untaken):

Tu cauti cearta sau ce ai? asta a cerut asta i am oferit, asa ca lasa intrebarile astea tampite

| RAY a răspuns (pentru RAY):

De ce il recomand?
are un procesor foarte bun un i5, la banii astia nu gasesti i5 2. 60GHz Haswell™ 2013
15.6" e ok
8GB foarte ok in gaming ai nevoie de multa memorie ram
nVidia GeForce 920MX 2GB o placa video foarte buna la banii astia
1TB
Free DOS nu are windows
Li-Ion 3 celule nu va tine mult bateria

| untaken a răspuns:

Intra pe site-uri ca eMAG, altex si verifica acolo, vezi cu ochii tai ce posibilitati ai.

| Adry05 a răspuns (pentru untaken):

Puteam sa fac si eu asta dar nu ma pricep la calculatoare si nu stiu sa aleg ce ar fi bun dupa specificatii, de aia am si intrebat aici.

| untaken a răspuns (pentru Adry05):

Atunci intrebarea ta este nepotrivita!

| Adry05 a răspuns (pentru untaken):

Si de ce, ma rog, e nepotrivita? e o intrebare si dupa cum vezi pana acum persoana dinaintea ta a putut raspunde. Raspunsul tau e nepotrivit si degeaba. Nu stii sa ajuti, vezi-ti de treaba in continuare.

| untaken a răspuns (pentru Adry05):

Tot ce a facut cel dinaintea mea a fost sa intre pe eMAG si sa copieze cateva linkuri, mare vrajeala. Noi nu suntem angajatii de la Altex care sa te ajute sa-ti cumperi un calculator. Tot ce trebuie sa stii este ca un lucru mai scump este mai bun (in acest caz). Fiecare joc cere cerinte speciale, noi nu stim ce jocuri vrei tu sa rulezi pe noua ta viitoare achizitie. Majoritatea calculatoarelor au placa video integrata pe placa de baza sau in chipsetul procesorului. Asta inseamna ca folosestia din memoria RAM atunci cand rulezi jocuri sau programe, ceea ce incetineste intregul sistem. O placa video dedicata are o performanta superioara fata de cele integrate, satisfacand nevoile utilizatorilor, oferind posibilitatea de a rula jocuri cu o grafica foarte complexa si lasand memoria RAM neafectata. Poti sa-ti cumperi si separat o placa video, iesi mai ieftin. In fine. Nu se poate explica in cateva randuri. Google it for more informations!

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Https://www.youtube.com/watch?v=agyf0T0KVYc
duce si gta 5 placa aia video

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Eu unu i as pune un ssd si ar fi cool, nu merita mai scump, ca mereu apare ceva nou

Răspuns utilizator avertizat