| Gabryel_Cornel_1995 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu daca se merita sa cumpar un laptop cu urmatoarele caracteristici:
Brand Compaq
Item Weight 2. 6 Kg
Product Dimensions 37. 6 x 3. 6 cm
Item model number CQ57- 422SA
Color Black
Form Factor Portable
Screen Size 15. 6 inches
Processor Brand AMD
Processor Type None
Processor Speed 2x1. 3 GHz
Processor Count 2
RAM Size 2 GB
Computer Memory Type DDR3 SDRAM
Hard Drive Size 320 GB
Graphics Chipset Brand AMD
Graphics Card Description AMD Radeon HD 6310 Discrete- Class
Graphics RAM Type DDR3 SDRAM
Graphics Card Ram Size 2 GB
Wireless Type 802. 11B, 802. 11G, 802. 11n
Wattage 65 watts
Operating System Windows 7 Edition Home Premium
Average Battery Life (in hours) 6 hours
Lithium Battery Weight 1. 3 kilograms

Răspuns Câştigător
| supermamici a răspuns:

Destul de slabut, problema e cat costa. Daca e second si e 5 milioane merita. Cu caracteristici mai bune gasesti nou pe la 1100 lei.

| Gabryel_Cornel_1995 explică (pentru supermamici):

750 lei

| supermamici a răspuns (pentru Gabryel_Cornel_1995):

Este un pret relativ fair daca produsul este fara nicio problema. Insa secondurile nu se cumpara la pret fair, poti gasi ceva mai bun in acesti bani. Nu iti recomand sa cumperi second decat daca gasesti la preturi foarte foarte mici care sa merite riscul. Are un procesor slabut, memorie putina, dar memoria poate fi adaugata probabil in functie de cate sloturi de memorie are. Nu iti recomand insa, la 500 lei maxim si sa fie de la o persoana de incredere ar fi o idee, dar asa... pai la 750 de lei mai pui 400 si iei unul mai bun, nou cu garantie 1-2-3 ani, problema la laptopuri e ca mult emodele crapa dupa ce ies din garantie. Iar piese de schimb costa de la 100$ in sus. O reparatie (daca este posibila) a unei placi video sau de baza tot vreo 3 milioane. Deci renunta, ia ceva nou.

| Gabryel_Cornel_1995 explică (pentru supermamici):

Dar imi poti recomanda un site second hand?

4 răspunsuri:
| sergii a răspuns:

Gasesti si mai bun :* acum mi-am luat si eu un Toshiba alb :X