| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Astept de 5 zile o comanda de la Emag si tot n-a venit. Am intrat pe site la detalii comanda insa arata doar "comanda plasata". Iar pe telefon am primit acum 4 zile un mesaj cum ca voi fi anuntat de indata ce comanda ajunge la curier insa nu am mai fost anuntat. Oare sa sun la Emag sau mai astept?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Va ajunge, ai rabdare, este perioada de carantinasi Paste, curierii sunt putini, fac cu tura, dureaza 2-3 saptamani livrarea.

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru Violleta2022):

Amuzant cum am comandat niste jaluzele care au venit cu DPD curier in doar 3 zile

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru Violleta2022):

Nu prea am rabdare, aveam nevoie de radiatorul acela acum, nu la inceputul lui Mai...

| Violleta2022 a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Din pacate, sunt superagloeratia cum si nu cred ca-i intereseaza rabdarea ta, ci depinde de cand au posibilitatea sa-l trimita. Oricum, se lucreaza pana joi, ca vineri este Vinerea Mare si nu se lucreaza. Deci poate veni azi sau maine, ori saptamana viitoare.

| mihai69 a răspuns:

Chiar dacă suni la eMag, nu vor avea de unde să scoată un curier special pentru tine. Am auzit azi la radio vorbele unui curier din ăștia: „e mai rău ca de Black Friaday"!
Altă dată să alegi „livrare când vrei tu" (chiar dacă nici cu aia nu ajunge mereu în intervalul orar selectat), dar măcar știi în ce zi ajunge, dacă ai nevoie să primești ceva anume într-un interval rezonabil de timp. Costă cam cu 10-15 lei mai mult, dar face.

| Wr3nch a răspuns:

Mai astepata. Din cauza izolarii sociale au mii de comanzi in plus, mai ales ca vin si Pastile saptamana asta.

| NeverGonnaLetYouDown explică:

Am sunat la ei, mai dureaza inca 6-7 zile cel mult...

| andiceasu95 a răspuns:

Eu mi-am comandat niste casti si imi la sfarsitul luni

| andiceasu95 a răspuns (pentru andiceasu95):

Si imi vin la sfarsitul luni laughing

| DeeaDeea94 a răspuns:

Mai așteaptă, cand am comandat eu nu era epidemia asta si mi-a ajuns comanda dupa vreo 14 zile

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru DeeaDeea94):

Eu nu mai accept comanda dupa 14 zile, aveam nevoie de radiatorul ala acum... Nu peste 2-3 saptamani

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Atunci sună la ei, sa vezi cand vine...și să renunți la el daca nu ajunge curând...