| Floryn9 a întrebat:

Ati comandat vreodata ceva de pe Joom? Telefoanele sunt bune si originale? Nu inteleg de ce sunt preturile asa de mici...Am văzut un Huawei care avea pretul tăiat de la 4000 si ceva de lei la 300-400 lei. E țeapă aplicatia/site-ul?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, nu sunt telefoane originale, sunt toate fake-uri, made in China!

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

In afara de I-phone ce nu este din China? Mai nou, a aparut si un virus din China.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

"Coronavirus" - este mortal.
Aici am inceput sa facem pregatiri pentru situatii de urgenta: stocuri de mancare ca sa nu iesim des la cumparaturi, ca s-au confirmat deja 5 cazuri, dar se banuieste ca sunt cel putin dublu.
Azi s-a inceput noul an scolar 2020 si este scandal teribil la Ministerul invatamantului, din cauza parintilor speriati care cer amanarea scolii cu inca 2-3 saptamani, pana dispare virusul, sau se gaseste antidot pentru el.
Baiul este ca abia au inceput sarbatorile Anului Chinezesc (25 ianuarie - 8 februarie) si o gramada de chinezi sunt inca in China, vizitandu-si rudele si inapoind-se cu virusul.
Australia are cel mai mare procentaj de chinezi, aproximativ 5 milioane.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

La noi doar niste stiri vagi. Nimeni nu se alarmeaza, desi ar trebui.
Vorba romanului: „ nu mi se intampla tocmai mie"!

| Violleta2022 a răspuns:

Ia uite aici review-uri de la clientii nemultumiti, care au cumparat de pe Joom:

https://au.trustpilot.com/review/joom.com

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cel mai probabil nu ai cascat tu ochii. Preturile normale din China le gasesti pe de-alde AliExpress/GearBest/DX si altele de genul, nu pe dubiosenii gen Joom.

| Wr3nch a răspuns:

Nu lua obiecte de ''brand'' de pe site-uri de genlaughing Is utile pentru articole generice gen casti, cabluri si alte periferice dar nu te astepta sa iei un P30 cu maruntis. Cel mult o clona sexy care prosteste fraieriilaughing Citeste atent descrierea si probabil te lamureste.

| Sn4k3 a răspuns:

Clone

| Pica1990 a răspuns:

Nu am incercat dar cine stie ce iti trimit aia